Balçova Belediye Meclisi Son Toplantısını Gerçekleştirdi

Balçova Belediye Meclisi, son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Balçova Belediyesinin meclis üyelerine birer plaket sunarak teşekkür eden Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Bu dönem uyum içinde, Balçova için çok önemli kararlara imza attık. Bundan sonraki hayatımızda da hepimiz başımız dik, alnımız açık bir şekilde Balçova sokaklarında gezeceğiz” dedi.

Yerel seçimlere sayılı günler kala Balçova Belediye Meclisi son toplantısını yaptı. Gündem maddelerinin ardından bir konuşma yaparak meclis üyelerine teşekkür eden Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, “Çok zor bir dönemde, Balçova’daki yerel yönetimin idaresini hep birlikte yerine getirdik” dedi.

“Söz verdiğimiz vaatlerin neredeyse tamamını gerçekleştirdik”

Başkan Çalkaya, “Bir yandan; korona virüsü pandemisi, deprem, ekonomik kriz ve diğer doğal afetlerle mücadele ettik. Diğer yandan ilçemizdeki vatandaşlarımıza hizmet ettik. Bu süre içinde, seçim dönemi söz verdiğimiz vaatlerin neredeyse tamamını gerçekleştirdik. Kültür merkezimiz ve ikinci kız öğrenci yurdumuz tamamlanmak üzere. Cemevimizi, kreşimizi, semtevi satış merkezimizi hizmete açtık. Yerel eşitlik eylem planımızı hazırladık. Sosyal projelerimizde tüm Türkiye’ye örnek olacak projelere imza attık. 9 Eylül Üniversitesi karşısında planlama bitmişti, 18 uygulamasını yaparak tapuları dağıttık. Çamlıküme’nin imar planlarını bitirdik, 18 uygulamasına başladık. Arsa mağdurları olarak bilinen Balçova arsalarının planlanmasını büyükşehir belediyemiz ile birlikte tamamladık, 100 binlik planlar için bakanlığın onayını bekliyoruz. İnciraltı’nda yetkili olmamamıza rağmen tüm gücümüzle planlama için çalıştık. Yetkili olan bakanlığa tüm çalışmalarımızı teslim ettik. Bizim çalışmalarımızı dikkate almadan bir plan yaptılar. Umarım orada da İzmir ve Balçova için iyi planlama olur” diye konuştu.

Tüm bu çalışmaları uyum içinde, bir meclis çalışması ile hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Fatma Çalkaya, “Burada fikirsel ayrılıklarımız olsa bile Balçova halkının yararına olan her şeyin altına birlikte imza attık. Bu örneğine az rastlanır bir birliktelik olduğu için çok mutluyum. Bundan sonraki hayatımızda da hepimiz başımız dik, alnımız açık bir şekilde Balçova sokaklarında gezeceğiz” diye aktardı.

Başkan Çalkaya, belediye meclis üyelerinin de söz alarak duygularını paylaştığı meclis toplantısının ardından, tüm meclis üyelerine birer teşekkür plaketi sundu. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x